Balustrada ze stali nierdzewnej – inwestycja na lata

balustrada

Balustrady ze stali nierdzewnej od lat plasują się w czołówce produktów wyposażenia schodów najchętniej wybieranych przez inwestorów. Nic dziwnego – barierki stalowe z nierdzewki są nie tylko bardzo wytrzymałe, ale i najbardziej opłacalne z dostępnych na rynku rozwiązań systemowych. Stalowe balustrady i barierki są przy tym bardzo efektowne, a zarazem proste w konstrukcji, co pomaga w ich dopasowaniu do każdego rodzaju wnętrza.

Balustrady z nierdzewki – wytrzymałe i solidne 

Największą zaletą balustrad ze stali nierdzewnej jest ich wytrzymałość. Dobrze wykonane balustrady z nierdzewki od renomowanej firmy mogą przetrwać długie lata w nienaruszonym kształcie i cieszyć nasze oko eleganckim stalowym designem. Barierki wewnętrzne ze stali nierdzewnej są odporne na korozję i uszkodzenia mechaniczne, dlatego są dużo bardziej opłacalne inwestycyjnie niż balustrady z drewna i szkła. Dzięki swoim właściwościom wytrzymałościowym barierki z nierdzewki są też szczególnie polecane do instalacji na zewnątrz, jako zabezpieczenie schodów zewnętrznych, balkonów i tarasów. Balustrady tego typu najczęściej też są montowane w obiektach przemysłowych, ponieważ stal nierdzewne jest też kwasoodporna i dużo lepiej radzi sobie w warunkach specjalnych, w których mamy do czynienia z oparami chemicznymi. Dodatkowym atutem balustrad wykonanych ze stali jest to, że nie muszą być poddawane specjalnym i częstym zabiegom pielęgnacyjnym, w przeciwieństwie do balustrady z drewna.

Gdzie zamontować balustradę ze stali nierdzewnej?

Balustrady ze stali nierdzewnej, dzięki swojemu klasycznemu wyglądowi i eleganckiemu wykończeniu, mogą być montowane właściwie w każdym wnętrzu – bez względu na jego aranżację i specyfikę architektury całego budynku. Bardzo często też barierki tego typu są łączone z innymi materiałami, np. kamiennymi lub szklanymi schodami, co daje ciekawe rozwiązania wizualne. Ze względu na wytrzymałość stali balustrady z nierdzewki równie często co zabezpieczenie schodów wykorzystywane są jako zabezpieczenie balkonów i tarasów. Wówczas zazwyczaj występują w dwóch wariantach ­– balustrad stalowych z metalowymi słupkami i barierek ze stali podtrzymujących balustradę ze szkła. Antykorozyjność i kwasoodporność stali nierdzewnej sprawia też, że balustrady wykonane z nierdzewki są szczególnie zalecane do montażu w obiektach przemysłowych, w których dochodzi do wysokiego stężenia środków chemicznych w powietrzu.

Balustrady zewnętrze ze stali nierdzewnej – jak o nie dbać?

Zaletą balustrad i barierek ze stali nierdzewnej jest ich wytrzymałość i antykorozyjność, co wpływa znacząco na sposób ich pielęgnacji. Stal dzięki swoim naturalnym właściwościom, a także umiejętnej obróbce, nie wymaga od nas szczególnych zabiegów konserwacyjnych. W przypadku balustrad ze stali nierdzewnej wystarczy oczyszczanie ich stalowej powierzchni z zabrudzeń powstających podczas użytkowania schodów i balkonów. Wszystkie zanieczyszczenia, czyli osady z wody opadowej, kurz czy odciski palców możemy wyczyścić za pomocą delikatnej ściereczki i detergentu. Należy jednak pamiętać, żeby nie używać do czyszczenia stali nierdzewnej materiałów i narzędzi, które są wykonane ze stali korodującej lub miały z nią styczność. W przeciwnym wypadku możemy doprowadzić do naruszenia warstwy pasywnej nierdzewki i jej rdzewienia.

Balustrady stalowe – ile kosztują?

W każdym przypadku koszt zamontowania balustrady ze stali nierdzewnej zależy przede wszystkim od ilości zużytego materiału oraz jego rodzaju. Szacuje się jednak, że wydatki związane z zakupem i instalacją stalowej balustrady w porównaniu do balustrad ze szkła i drewna nie są dużo wyższe. Obecnie za metr bieżący balustrady z nierdzewki zapłacimy około 500-600 zł.

Źródło: Kobamet

 

 

 

Likes:
0 0
Views:
742
Article Categories:
Dom i ogród

Comments are closed.