Wyposażenie sal operacyjnych i OIOM w sprzęt najwyższej klasy to inwestycja w komfortowe warunki pracy lekarzy i bezpieczeństwo pacjentów

sala operacyjna

Specjalistyczne wyposażenie sal operacyjnych i OIOM zapewni korzystniejsze warunki pracy personelu medycznego. Finalnie przekłada się to także na lepszą opiekę nad pacjentami. Jakie urządzenia muszą się znaleźć w każdym szpitalu? Czym kierować się przy poszukiwaniu dostawcy? O tym poniżej.

Wyposażenie sal operacyjnych i OIOM – na co warto zwrócić uwagę podczas zakupu sprzętów?

Poza wysoką jakością wykonania i renomą producentów ważny jest także aspekt szkoleniowy. Opieka serwisowa i przeszkolenie pracowników z obsługi urządzeń to słuszna praktyka, która umożliwi niezawodne wykorzystywanie sprzętów w codziennej praktyce. Rola specjalistycznego sprzętu ma kluczowe znaczenie przy wyposażaniu sal operacyjnych, wybudzeniowych czy OIOM.

Zakup sprzętu medycznego jest jedną z głównych inwestycji w szpitalach – to powoduje, że podjęcie decyzji o wyborze sprzętu powinno być poprzedzone stosownym researchem.

Jakie sprzęty stanowią podstawę wyposażenie każdego szpitala, w tym sal zabiegowych i operacyjnych?

Niezależnie od specjalizacji, kadra medyczna pracuje z wykorzystaniem różnorodnych urządzeń. Poniżej ułamek spośród standardowego wyposażenia OIOMu i sal operacyjnych:

– stoły operacyjne,

– mosty zasilające,

– lampy operacyjne,

– lampy zabiegowe,

– lampy bakteriobójcze,

– aparatura do znieczulania,

– kardiomonitor,

– centrala monitorująca,

– mikroskopy operacyjne,

– reflektory zabiegowe,

– respiratory.

Są to podstawowe urządzenia, które pomogą przeprowadzić bezpieczną operację i zapewnić odpowiednią opiekę nad pacjentem.

Akcesoria medyczne to wygoda dla pacjenta i komfort pracy lekarzy na sali szpitalnej

Przykład takich dodatków stanowią wkładki pozycjonujące – pozwalają utrzymać naturalny układ ciała pacjenta w trakcie operacji. Korzyścią wynikającą ze stosowania takich pozycjonerów jest równomierny rozkład ciśnienia podczas pobytu na stole operacyjnym. Takie akcesoria będą służyły przez długi czas – starczą na ok. 1 mln użyć klinicznych. Wygodę dla pacjenta stanowi także naturalna pozycja szyi. Pozycjonery są łatwe do utrzymania w czystości, a dodatkowe wkładki wewnętrzne pomogą zachować stabilność.

OIOM, blok operacyjny – podstawowe wymogi

Podczas aranżowania szpitalnej przestrzeni należy wziąć pod uwagę wymogi prawne i higieniczne. W procesie planowania trzeba także kierować się m.in. zastanym układem budynku – to pozwoli funkcjonalnie urządzić każde pomieszczenie i znaleźć przestrzeń na magazyn, sterylizatornię i instalację wentylacyjną.

Dlaczego warto sięgać po wysokiej klasy sprzęt podczas urządzania sal operacyjnych w szpitalach?

Zgodnie z powyższym – podstawą wyposażenia sal szpitalnych są nie tylko stoły operacyjne, oświetlenie i inna podstawowa aparatura pomocna przy przeprowadzaniu operacji. Bogaty wachlarz urządzeń i akcesoriów ułatwia pracę personelu i opiekę nad  pacjentem.

Wyposażenie sal operacyjnych i OIOM w wysokiej jakości sprzęt to synonim bezpieczeństwa i troski nad chorymi.

Źródło: Producent sprzętu medycznego – INMED Karczewscy

Likes:
0 0
Views:
810
Article Categories:
BiznesTechnologie

Comments are closed.