Sprężarki śrubowe przeznaczone do małych zakładów

sprezarka smart

Nowoczesne sprężarki śrubowe, które są przeznaczone do małych zakładów to urządzenia z napędem poprzez przekładnię pasową o mocy od 4 do 18,5 kW z silnikami w klasie IE3. Niewielkie rozmiary i wysoka efektywność działania to zalety doceniane przez zakłady.

Kompresory Smart – odpowiedź na zapotrzebowanie małych firm

Coraz więcej firm, które prowadzi działalność gospodarczą wykorzystuje sprężone powietrze do realizacji usług lub procesów produkcyjnych. Zakłady te poszukują nowoczesnych, wydajnych, bezawaryjnych i atrakcyjnych cenowo sprężarek śrubowych. Godnym polecenia w tym zakresie są kompresory przemysłowe Smart. Urządzenia te są  przyjazne dla klienta i zoptymalizowane pod kątem cenowym. Powstały jako odpowiedź na oczekiwania zakładów wykonujących konkretne usługi dla klientów lub też produkujących niewielkie ilości towarów lub artykułów.

Sprężarki Smart to wydajne urządzenia służące do wytwarzania sprężonego powietrza. Mogą pracować niezmiennie przez kilkanaście godzin na dobę. Kompresory Smart są łatwe w montażu i proste w obsłudze. Sprzęt ten jest wyjątkowo cichy, dlatego też może znajdować się nieopodal osób wykonujących inne prace.

Konstrukcja sprężarek śrubowych Smart została zaprojektowana w taki sposób, aby nie nastręczać żadnych trudności osobom wykonującym przeglądy serwisowe czy konserwację oraz bieżące naprawy. Dzięki temu można ograniczyć koszty i czas poniesione na ten cel, co również ma znaczenie dla ciągłości produkcji i rozwoju przedsiębiorstwa.

Dlaczego warto inwestować w sprężarki Smart?

Niewielkie rozmiary sprężarek śrubowych Smart umożliwiają przystosowanie do zakładów i firm usługowych, które nie dysponują dużą powierzchnią lub też nie mogą pozwolić sobie na stworzenie osobnego miejsca na sprężarkownię. Urządzenia te posiadają szereg nowoczesnych rozwiązań technologicznych prowadzących do optymalizacji wytwarzania sprężonego powietrza oraz energochłonności. Prezentowane kompresory wyróżniają się zastosowaniem napędu pasowego, jak również możliwością zmiany wersji ciśnienia w trakcie eksploatacji. To urządzenia z podwójną ochroną silnika, jak również przewymiarowanym blokiem śrubowym.

Kompresory przemysłowe Smart są rozwiązaniem dla tych zakładów, które nie wytwarzają dużej ilości sprężonego powietrza, dlatego też potrzebują urządzenia wydajnego, które ma relatywnie niskie zużycie energii. Dzięki temu możliwa jest ochrona środowiska naturalnego, jak również ograniczenie wydatków poniesionych na konsumpcję prądu elektrycznego.

Jakimi parametrami technicznymi wyróżniają się kompresory Smart dedykowane małym firmom?

Kompresory przemysłowe Smart mają niższą temperaturę sprężania, dlatego też można maksymalnie wydłużyć okresy pomiędzy jedną a drugą konserwacją. Jest to rozwiązanie korzystne, ponieważ zasadniczo ogranicza wydatki ponoszone na wszelkiego typu przeglądy okresowe i zabiegi konserwacyjne. Kompresory Smart posiadają wysoką klasę izolacji, a ich obudowa i podzespoły zostały skutecznie zabezpieczone przed kurzem, wodą i innymi mikrocząsteczkami unoszącymi się w cyrkulującym powietrzu. Pozwala to na dłuższą eksploatację, bez ryzyka awarii. Niewielkie gabaryty, które posiadają kompresory przemysłowe Smart, jak również niski poziom hałasu, umożliwiają zainstalowanie tych sprężarek niemal w każdym miejscu.

Sprężarki Smart z serii AG Kompressoren to urządzenia, które sprawdzą się w małych zakładach produkcyjnych i usługowych wykorzystujących sprężone powietrze w swej działalności. Urządzenia te nie wymagają dużych nakładów na konserwację czy też przestrzeni na posadowienie.

Źródło: Almig Kompressoren Polska – sprężarki powietrza

Likes:
0 0
Views:
733
Article Categories:
BiznesTechnologie

Comments are closed.