Jak wybrać odpowiednią firmę spedycyjną?

transport miedzynarodowy

Chcąc zrealizować transport dowolnego rodzaju ładunku warto skorzystać z usług profesjonalnej i doświadczonej firmy spedycyjnej. Jej wieloletnia działalność pozwoli wybrać najkorzystniejsze rozwiązanie – jednocześnie dostosowując usługę do indywidualnych oczekiwań klienta. Spedycja to także oszczędność czasu i pieniędzy. Jakie są zatem zalety płynące z korzystania z usług firm spedycyjnych i na co zwracać uwagę podczas jej wyboru?

Spedycja – wygoda i kompleksowość usług

Decydując się na przewóz towaru istnieją dwie możliwości – pierwszą z nich jest samodzielne planowanie przewozu. Tego typu rozwiązanie jest nie tylko czasochłonne, ale także wymaga znajomości rynku transportowego. Druga opcja to skorzystanie z usług firmy spedycyjnej. Wybierając usługi zewnętrznej firmy należy kierować się jej doświadczeniem oraz opiniami klientów, którzy korzystali już wcześniej z usług konkretnej firmy. W ten sposób zyskuje się pewność, że zlecenie transportowe zostanie wykonane zgodnie z założeniami.

Kolejnym kryterium jest zakres oferowanych usług – w przypadku transportów międzynarodowych oraz międzykontynentalnych transport ciężarowy może okazać się niewystarczający. Dobra firma spedycyjna z ugruntowaną pozycją na rynku powinna korzystać z kilku źródeł przewozów, które mają realny wpływ na czas transportu oraz jego cenę. 

Doświadczenie firmy spedycyjnej gwarancją sukcesu

Firma spedycyjna składająca się z doświadczonych spedytorów zagwarantuje nie tylko terminowość dostaw, ale także poinformuje klienta o wszelkich postępach, które są związane z danym transportem. Ogromną zaletą korzystania z usług zewnętrznych firm jest kompleksowość realizacji. W ten sposób po stronie spedytora spoczywa dalszy kontakt związany z odprawami celnymi oraz czuwanie nad poprawnością przeładunku towaru. Odpowiednia koordynacja procesami logistycznymi jest bezpośrednim kluczem do sukcesu usługi transportowej. 

Spedycja to także bezpieczeństwo

Transport to niezwykle dynamiczna dziedzina, która potrafi zaskakiwać. Złożoność przedsięwzięcia transportowego oraz obecność dodatkowych czynników wymaga podjęcia natychmiastowych działań. Do takich kroków zalicza się między innymi organizowanie przeładunku oraz transportu zastępczego w przypadku awarii pojazdu. Dzięki szybkiej reakcji neutralizuje się wszelkie zdarzenia losowe, które mogą wpłynąć na termin transportu. Dodatkowym atutem jest także znajomość branży transportowej w danym regionie świata – posługiwanie się językami obcymi zapewnia swobodny kontakt pomiędzy kontrahentami i spedycją. W ten sposób zapobiega się nakładaniu ewentualnych kar, które mogą zwiększyć koszt usługi. Doświadczenie firmy spedycyjnej to także atrakcyjny koszt usługi – często bowiem okazuje się, że profesjonalna firma spedycyjna posiada atrakcyjne stawki cenowe, dzięki czemu koszt usługi zostaje w pełni zoptymalizowany do poziomu zaawansowania zlecenia. 

Spedycja – jaki środek transportu wybrać?

W zależności od dystansu oraz ilości towaru spedytor zaproponuje najkorzystniejsze rozwiązanie transportowe. Chcąc zlecić przewóz towaru pomiędzy państwami europejskimi najkorzystniejszym rozwiązaniem jest transport ciężarowy, który dzięki swojej powszechności zapewnia szybką i bezpieczną dostawę. W przypadku bardziej złożonych przewozów istnieje możliwość skorzystania z usługi spedycji morskiej oraz kolejowej. Do zalet płynących z wymienionych rozwiązań zalicza się brak ograniczeń ilościowych przewożonego towaru oraz ich rodzaju. Przewozy kolejowe oraz morskie są najczęściej stosowane przy realizacji transportów międzykontynentalnych, dzięki czemu zapewniają cykliczną realizację usług transportowych. Dodatkową zaletą jest także transport multimodalny, który zapewniając usługę door to door korzysta z kilku środków przewozu – w ten sposób ogranicza się koszty przedsięwzięcia, jednocześnie zapewniając odbiór towaru z punktu A oraz jego dostawę do punktu B.

Źródło: Symlog Warszawa – transport multimodalny

Likes:
0 0
Views:
793
Article Categories:
BiznesTechnologie

Comments are closed.