Domki mobilne – Jak zaprojektować wymarzone miejsce na wakacje? 

dom

Marzysz o idealnym miejscu na urlop lub weekend za miastem, ale nie lubisz korzystać z ofert pensjonatów lub ośrodków agroturystycznych? Cenisz sobie swobodę i wolisz wypoczywać w gronie rodziny lub znajomych na własnym terenie? Chciałbyś być właścicielem niewielkiego domku letniskowego, ale nie stać Cię na jego zakup i utrzymanie? Posiadanie własnych czterech kątów za miastem jest nadal możliwe i to bez wydawania dużych pieniędzy! Od kilku lat w naszym kraju rozwija się trend na domki na kółkach od polskich producentów domków mobilnych. Wraz z rodzimym wykonawcą możesz zaprojektować wymarzone miejsce na swój przyszły wypoczynek tak jak chcesz! Polskie domki typu holenderskiego są całoroczne, możesz postawić je na swojej lub dzierżawionej działce bez pozwoleń budowlanych, a do tego ich projekt, budowa wyposażenie i dostarczenie są o wiele krótsze niż w przypadku drewnianej czy murowanej chatki. To doskonała alternatywa dla standardowych domków letniskowych. 

Bez ograniczeń sezonowych – całoroczne domki mobilne 

W przeciwieństwie do domków holenderskich czy angielskich sprowadzanych zza granicy, ich polskie odpowiedniki zostały odpowiednio dostosowane do naszego klimatu. Dzięki właściwemu doborowi materiałów, z których zostały wykonane, oraz dzięki odpowiedniemu projektowi mogą być użytkowane przez cały rok, także w okresie zimowym. Polskie domki na kółkach posiadają grubsze ściany, szczelniejsze okna i odpowiednio zaizolowany dach, co wpływa na komfort użytkowania zarówno przy niskich, jak i wysokich temperaturach. A jeśli już jesteśmy przy sferze komfortu, to domki mobilne od polskich producentów mogą być wyposażone nie tylko w bieżącą wodę w aneksie kuchennym lub łazience, ale także w źródło ogrzewania, a nawet kominek elektryczny. Takie warunki mieszkalne pozwolą na wygodne wakacje, niezależnie od pory i temperatury panującej na dworze. 

Rozwiązanie dla oszczędnych, czyli domek na kółkach 

Domki mobilne to nie tylko oszczędność pieniędzy w porównaniu wydatków związanych z kupnem przyczepy kempingowej czy domku letniskowego. To przede wszystkim oszczędność czasu, a co za tym idzie mniej wymaganych formalności, aby taki domek postawić. Pomyśl, ile trwa wybudowanie domku wypoczynkowego oraz ile zgód i papierów w różnorakich urzędach musisz załatwić, aby w ogóle móc się za to zabrać? Tymczasem w przypadku domku mobilnego średni czas realizacji projektu to około dwóch-trzech miesięcy, a kiedy domek będzie gotowy, wystarczy przetransportować go na działkę, wybrać miejsce i podpiąć instalację. I voila! Możesz zaczynać urlop. W kwestiach formalnych, to także dużo prostsza sprawa niż z domkiem letniskowym. Otóż domek na kółkach nie jest trwale związany z gruntem i nie musisz starać się o pozwolenie na budowę, o ile wielkość domku nie przekracza 25 m2. Jedyne co musisz zrobić, to zgłosić fakt postawienia takiej konstrukcji. Uwaga! Przed transportem najlepiej dowiedzieć się w starostwie powiatowym, jak interpretowane są regulacje dotyczące domków typu holenderskiego na danym obszarze terytorialnym. Być może będziesz musiał załatwić dodatkowe formalności w odpowiednich urzędach, ale skala będzie dużo mniejsza niż w przypadku zwyczajnej budowy. 

Idealny projekt gwarantem komfortu użytkowania na lata 

Największym plusem domku mobilnego jest to, że to wyłącznie Twoja przestrzeń. Możesz zaprojektować ją według swojego uznania, tak jak podpowiada Ci gust i wewnętrzne pragnienia. Nie bój się dyskutować o całokształcie projektu z producentem polskich domków mobilnych. Na pewno przedstawiciel firmy doradzi Ci najlepsze rozwiązania, wychodząc naprzeciw Twoim oczekiwaniom. Budując domek od zera masz możliwość wpływu na jego całokształt, to jak będzie wyglądał, jaki będzie rozkład pomieszczeń, jakie zostaną w nim zastosowane technologie i udogodnienia. Wreszcie będziesz mógł także zdecydować o wyposażeniu. To wszystko daje Ci możliwość realizacji miejsca wypoczynku, specjalnie dla Ciebie. Nie musisz zastanawiać się, czy da się coś przerobić lub przebudować jak w przypadku używanych domków angielskich lub domków letniskowych z rynku wtórnego. Tutaj wszystko jest dostosowane do Twoich potrzeb i oczekiwań.

Źródło: EcoMobileHome – mobilne domki holenderskie całoroczne

Likes:
0 0
Views:
748
Article Categories:
Dom i ogródLife Style

Comments are closed.